понедельник, 6 марта 2017 г.

САМОПОМІЧ: ВБИВЦІ ІНВЕСТОРІВ, Балицька – цвинтар для інвесторів





Саме так можна сприймати ініціативу депутата Київради від «Самопомочі» Ольги Балицької про створення міжвідомчої робочої групи щодо аналізу забудови Шевченківського району.

Балицька підставила інших депутатів Київради та мера Києва Віталія Кличка, скориставшись їх зайнятістю. Нардепи залишились без можливості вникнути в суть питання при підготовці матеріалу для голосування про створення міжвідомчої робочої групи – ще одного контролююче-репресивного органу для вбивства інвесторів.

Справа в тому, що список нардепа від «Самопомочі» включає 31 об’єкт «начебто незаконного та проблемного будівництва»: 



 
Але згідно містобудівного моніторингу Києва (http://monitor.mkk.kga.gov.ua/) жоден з цих об’єктів не є незаконним і лише два потребують додаткової перевірки.  
Виникає питання: навіщо Балицька створила міжвідомчу робочу групу по об’єктах, які не потребують аналізу забудов? Тим більше, що в Київміськраді вже є Управління інформаційного забезпечення та доступу до публічної інформації для всього міста, і кожен може перевірити законність або незаконність будівництва.

 

Висновок виникає один: це треба «Самопомочі» та особисто Балицькій,  щоб відправити на цвинтар інвесторів, які вкладають гроші у розвиток міста, та ще й руками активістів. ВБИВЦІ ІНВЕСТОРІВ – цей слоган найбільше характеризує об’єднання «Самопоміч».

Нагадаємо, що Ольга Балицька живе в елітному висотному будинку на печерських пагорбах в ЖК «Тріумф», в квартирі, яка коштує наразі 24 мільйони гривень. Вона також володіє заміським будинком на київському морі. Однак у декларації сказано, що за 2014-2015 роки Ольга Балицька отримала менше 20 тисяч гривень.

У вас ще є сумніви про отримання неправомірної вигоди? Гидко, що це робиться під виглядом піклування про людей, руками та голосами киян, справжніх патріотів міста.

воскресенье, 21 августа 2016 г.

Dolce vita АРСЕНА АВАКОВА: ІТАЛІЙСЬКИЙ БІЗНЕС ТА ОФШОРИ (документи)




Відкритість Реєстрів підприємств у світі – один з чинників боротьби з корупцією. В Україні поступово теж до цього йдуть. Зокрема вже відкриті Реєстр фізичних осіб-підприємців, Реєстр нерухомого майна та напіввідкритий Реєстр транспортних засобів. Однак загально відомо, що більшість чиновників, які прийшли на держслужбу, але не захотіли полишати свій бізнес, часто-густо переписують його на родичів або виводять за кордон – у більшості випадків в офшори.

Журналістське розслідування щодо пошуку імен українських можновладців у європейських реєстрах підприємств привело до цікавих результатів. Виявляється, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, що невпинно розповідає про те, що з приходом на держслужбу полишив бізнес, відверто бреше.

Для того, аби з усіх боків розглянути, чи насправді Аваков, який за законом про державну службу не має права займатися підприємницькою діяльністю, відійшов від справ, пропонуємо вам переглянути інфографіку, в якій зазначений весь бізнес Авакова станом на 2004 рік.

До приходу у велику політику Арсен Аваков був головою компанії ПАТ «Інвестор». Вищезгадані у інфографіці активи належали саме цій компанії. Зараз же фактичне управління нею перейшло до дружини та сина міністра – Інни та Олександра Авакових. І це підтверджується випискою з Реєстру про акціонерів компанії. Окрім родичів Авакова частками у капіталі ПАТ «Інвестор» володіють народний депутат Ігор Котвіцький, якого часто у ЗМІ називають «гаманцем Авакова» та Геннадій Гаєвой, який на момент 2004 року значився головою наглядової ради. Варто також запам’ятати ім’я ще одного акціонера - Ашот Амірян. 

Цікавість журналістів викликали італійські активи ПАТ «Інвестор». Зокрема, компанії Investor Italia srl та Europomella spa. Відкритість інформації в Італії дала змогу дізнатися, що у 2014 році Investor Italia srl підписала угоду про злиття з компанією Silova Trading Co. Limited. Примітно, що Silova Trading зареєстрована в офшорі, на Кіпрі. (див. документи 1,2 (грецька та італійська)) Керівниками компанії значаться Antonia Kosia, Paylina Christoforou та A.J.K. management services limited. (див. документ 3).
 
Документ 1


Документ 2


Документ 3

Перші дві особи фігурують в якості керівників великої кількості кіпрських компаній, що дає зрозуміти характер компаній-пустишок. А от A.J.K. management services limited – більш конкретна компанія. У 2005 році Арсен Аваков заявляв, що передав свої бізнес-активі швейцарському офісу «AJK Trust»: «Данная компания фактически выступит супервайзером действий менеджмента АКБ «Базис» и АО «Инвестор», а также проследит за тем, чтобы раз в году я с семьей получал определенные дивиденды и поменьше зависел от эффективности деятельности менеджеров компании». Схожість у назві швейцарського трасту та кіпрської компанії говорить сама за себе. А саме – поки Арсен Аваков хизується тим, що його активами управляє швейцарська компанія, насправді італійський бізнес він перевів в офшор.

Далі більше. У 2007 році Антимонопольний комітет України дозволив луцькому ТОВ «Вопак-Трейд» купити понад 50% статутного фонду харківського ТОВ «Збутова мережа «П'ятий елемент». Продавцем виступила офшорна компанія Silova Trading. Мережу супермаркетів ТОВ «Збутова мережа «П'ятий елемент» Аваков почав розбудовувати ще з 2004 року, однак бізнес як-то кажуть «не пішов» і він вирішив його продати. Враховуючи те, яким чином відбувався продаж – через кіпрський офшор – виникають сумніви у тому, чи були заплачені податки з цієї операції. Але це вже справа інших органів і журналістська думка в даному контексті може вважатися суб’єктивною.

Однак, цікаво інше. У пресі тих років активно писали про те, що Silova Trading входить в орбіту впливу Арсена Авакова. Начебто він є повіреним у справах компанії в Україні. Отож злиття у 2014 році італійського активу Авакова Investor Italia srl з Silova Trading фактично означає, що він просто був виведений в офшор.

А тепер згадаємо ім’я Ашота Аміряна, який володіє 6,53% акцій у ПАТ «Інвестор». У Документі 2, в якому викладена угода про злиття Investor Italia srl з Silova Trading італійською мовою, він значиться як законний представник компанії. У 2004 році, судячи з презентації ПАТ «Інветор», Амірян був генеральним директором компаній Investor Italia srl та Europomella spa
На сьогоднішній день він та ще один акціонер ПАТ «Інвестор» Геннадій Гаєвой є керівниками компанії Europomella spa, що зазначено у Документі 4.

Документ 4.

Europomella – велике підприємство з виробництва сиру, в тому числі моцарели. Виробничі потужності розташовані у Ферентіно поблизу містечка Фрозіноне. У 2013 році, після того, коли у Авакова виникли проблеми із законом і він був затриманий італійської поліцією саме у Фрозіноне, він заявляв таке: «Сироварню Mozzarella de Bufala я придбав, коли тільки почав долучатися до українського суспільного життя. Тому рішення інвестувати близько € 5 млн у купівлю закордонного підприємства прошу не пов'язувати з бажанням підготувати подушку безпеки на випадок зміни влади. Цей бізнес був [куплений] в 2003 році. Тоді я ще не займався політикою. Цей крок розглядався як крок до Європи».
 
Деякі ЗМІ у 2012 році, коли Аваков був затриманий в Італії, писали, що йому належить сироварня у Римі. Однак коментар Арсена Борисовича в той момент, судячи з усього був невірно інтерпретований. Справа в тім, що в орбіті його впливу перебуває сироварня саме у Фрозіноне – місті, що розташоване в одній провінції зі столицею Італії – Лаціо. Його заяви про те, що він придбав її у 2003 році і дає зрозуміти, що мова йде саме про це підприємство. Більше того, керівниками Europomella є бізнес-партнери Авакова по ПАТ «Інвестор».

Апофеозом розслідування італійських активів Арсена Авакова виступає компанія Avitalia srl. У січні 2016 року народний депутат Сергій Лещенко заявляв, що Аваков, уже перебуваючи на посаді міністра, суміщав її з президентством в італійській компанії. А це грубе порушення Закону про державну службу. Депутат навіть наводив документи, у яких зазначалося, що у квітні 2015 року компанія Avitalia srl провела збори у Києві. Протокол зборів підписаний Арсеном Аваковим, як єдиним акціонером компанії та її президентом. Тоді Аваков віджартувався, мовляв, Лещенко – «балабол».

Однак документи, які були отримані журналістами на початку липня 2016 року з відкритого Реєстру підприємств регіону Фрозіноне, дають зрозуміти, що Аваков бреше. Виявляється, 29 квітня 2016 року (тобто 4 місяці тому) компанія Avitalia провела чергові збори у Києві. Вони проходили у готелі «Київ», який значиться як «офіційна резиденція єдиного акціонера компанії». У великому пакеті документів чітко зазначається, що Арсен Аваков – є власником 100% акцій і президентом компанії, його дружина Інна Авакова – голова наглядової ради, а син – Олександр Аваков є адміністратором.  (див. документи 5, 6, 7, 8)
 
Документ  5



Документ 6
 
Документ 7  

 Документ 8

Арсен Аваков займає посаду міністра внутрішніх справ з лютого 2014 року. До цього був народним депутатом. Активно політикою почав займатися під час Помаранчевої революції. І в цей же час він продовжує бути бізнесменом. Компанія Avitalia була створена у жовтні 2011 році. А вже 31 січня 2012 року він був обвинувачений у кримінальній справі, порушеній за ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України (перевищення влади або службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки) у зв'язку з незаконним відчуженням 55 га землі біля села Пісочин (Харківський р-н Харківської обл.), а також був оголошений в міжнародний розшук. Навесні 2012 року був поміщений під домашній арешт у місті Фрозіноне. І це те саме місто, де зареєстрована компанія Avitalia і поруч з яким розташоване сирне виробництво Europomella

Цікаво, що у документах, які були отримані з Реєстру міста Фрозіноне, видно, що домашньою адресою (domicillio – італ.) вказаний будинок у цьому ж місті. Однак громадянство Арсена Авакова та його родини – українське (див. документ 9, 10). 




Документ 9

Документ 10

Згідно із законодавством Італії, маючи в цій країні бізнес та інвестуючи певні кошти, людина може отримати вид на проживання у ній. Чи має Арсен Аваков такий документ – достеменно невідомо. Сам він 3 року тому відхрещувався від цього: «В этом нет никакой проблемы – оформить вид на жительство. Но я гражданин Украины, хочу что-то делать в этой стране, поэтому не оформлял никакого вида на жительство и политического убежища в Италии». Однак подібний патріотизм зовсім не означає, що це правда. Адже від італійського бізнесу він теж не так давно «відмовлявся». З отриманих документів видно, що він продовжує порушувати закони України, одночасно займаючи посаду міністра та президента зарубіжної компанії. І це вже не говорячи про компанію, зареєстровану на Кіпрі.
Аби наглядно продемонструвати зв’язки Арсена Авакова з італійськими підприємствами, офшорами та бізнес-партнерами, пропонуємо узагальнюючу схему.

Сподіваємося це розслідування покладе край безглуздим відмовкам з боку самого міністра, адже документи, оприлюднені у даній статті, може отримати будь-яка людина за декілька кліків. В тому числі і співробітники Національного антикорупційного бюро України, які повинні запобігти подальшому порушенню закону з боку Арсена Авакова.

Око Народу